teacher, learning, school
lecture, instructor, classroom

Debata i rozmowa jako narzędzie dydaktyczne

Szkolenie rady pedagogicznej w ramach nieodpłatnych działań statutowych Fundacji Edukacyjnej „SEE”

Szkolenie ma na celu poruszenie niektórych zagadnień związanych ze skutecznym komunikowaniem się.

Wiedzę przekazaną na szkoleniu można wykorzystać do budowania umiejętności nauczyciela w zakresieprowadzenia skutecznej rozmowy z uczniem oraz wykorzystania debaty jako narzędzia w procesie nauczania.

Cele szkolenia:

1. Wskazanie możliwości wykorzystania debaty jako narzędzia dydaktycznego.

2. Poruszenie problemów związanych ze skutecznym komunikowaniem się.

3. Wykorzystanie wiedzy i umiejętności w zakresie komunikowania się do podniesienia skuteczności oraz atrakcyjności nauczania.

Zakres poruszanej tematyki:

– Młodzież debatuje – Mistrzostwa debat i ich uczestnicy.
– Dlaczego warto debatować?
– Podstawowe zasady dobrego debatowania i poprawnej komunikacji.
– Debata oksfordzka jako narzędzie dydaktyczne.
– Komunikowanie się jako podstawa pracy nauczyciela.
– Czym jest flagowanie modelowe i jak je wykorzystać w nauczaniu?
– Umiejętności argumentowania jako podstawa efektywnego przekazywania informacji.
– Dobra notatka a błędy przy sporządzaniu notatek.

Szkoleniowiec:

Mgr Sebastian Kubera – trener wystąpień publicznych, szkoleniowiec, współorganizator trzech edycji Mistrzostw Debat Oksfordzkich, popularyzator formatu debat Lincoln-Douglas. Specjalizuje się w formach komunikowania się oraz
w zakresie zagadnień sprzedaży.

Informacje o działaniu
  1. Szkolenie przeprowadzone w ramach nieodpłatnych działań statutowych fundacji.
  2. Prowadzenie działania jest uzależnione od możliwości finansowych fundacji i  może być wstrzymywane lub zawieszane do czasu pozyskania odpowiednich środków.
  3. O przeprowadzeniu szkolenia w danej szkole/placówce decyduje Prezes Fundacji.
  4. Szczegółowe warunki określa umowa pomiędzy szkołą/placówką reprezentowaną przez Dyrektora oraz Fundacją.